Jak se dají karty Na Slovíčko využít?

Na Slovíčko je zábavná konverzační hra, která vznikla na podporu mezilidských vztahů. Je vhodná pro kohokoliv a dá se využít mnoha způsoby.

Originální dárek

potěší vaši rodinu, děti, přátele nebo i kolegy v práci. Slouží i jako výuková pomůcka pro učitele ve školkách, základních, středních, ale i jazykových školách. Karty rozšiřují možnosti výuky v českém i anglickém jazyce z pouhé práce s textem, také na procvičování konverzace, rozšíření slovní zásoby, trénink nepřipraveného projevu, i jako téma na slohové práce – a to vše zábavnou formou!

Kombinace českých a anglických karet může být použita i jako pexeso, kdy žák hledá českou otázku v anglickém překladu, a naopak a dvojjazyčně může na otázku i rovnou odpovídat.

Konverzační karty jsou skvělým nástrojem k odbourání ostychu a podporují spontánní komunikaci.

Partnerské karty

vám pomohou prohloubit váš vztah a porozumění. Otevřete se jeden druhému, vzpomínejte na to, co jste zažili, nahlédněte do budoucnosti a nebojte se zeptat. Toto je čas pro vás dva, proto si ho užijte SPOLEČNĚ!

Jak karty hrát?

  • varianta 1 – Vytáhněte si jakoukoliv kartu a přečtěte otázku. Můžete nechat odpovědět nejdříve ostatní, a poté sdělit vaše myšlenky či odpovědi.
  • varianta 2 – Po přečtení otázky se pokuste odpovědět za toho druhého – jak moc dobře se navzájem znáte?
  • varianta 3 – Fantazii se meze nekladou, pravidla si zvolte podle sebe.

Reviews

Instagram: @montessoripraha

Facebook: Montessori children’s house

V naší anglické Montessori školce Montessori Children´s House hrajeme karty Na Slovíčko moc rádi 😊Používáme je na jakékoli činnosti a většinou je hrajeme v angličtině. Pro děti je to skvělá metoda, jak podpořit anglický jazyk ještě o něco více.

Nejraději je hrajeme na našem „circle time“ kde se sejdeme s dětmi a začínáme zpíváním – na to je skvělá otázka ze Slovíčka: „Jaká písnička tě vždy roztančí?“ To děti vždy nadchne, podělí se o svojí oblíbenou písničku a postupně je zpíváme. A téma našeho „circle time“ se tímto udělá samo a děti jsou nadšené, že se na tom mohly podílet 😊

Venku s dětmi je také skvělá příležitost hrát kartičky. Otázka: „Která z možností je ti bližší – být venku, když prší, nebo být uvnitř, když svítí slunce?“ Děti se na mě jen tak usmály a řekly: „No přece venku a hlavně když prší! To si můžeme vzít holinky a pořádně si užít louže!“ 😊

Nakonec je skvělé si zahrát i třeba s jedním dítětem, když jsme poslední ve školce a čekáme na rodiče. Zeptala jsem se: „Jakou se mnou máš nejhezčí vzpomínku?“ „Když jsi mě na Cooking class naučila upéct muffiny.“ 😊

Díky Na Slovíčko jsem našim dětem blíž. Komunikace už v tomto školkovém věku je velmi důležitá. Nesmím, ale zapomenout na učitelky. Velmi ráda využívám tyto otázky ke sblížení se svými kolegyněmi 😊

Děkujeme Na Slovíčko za možnost jednoduché, přirozené a hravé komunikace! 😊

Instagram: @Tygrisvet_MK

Facebook: Jsem učitelka – Teacherslife

Na slovíčko.

Hry a kartičky ve škole moc ráda používám a tohle mě opravdu baví. Hrála jsem je i s přáteli a vyzkoušela na hodinách slohu. Otevírají nové podněty a náměty k různým rozhovorům a někdy je opravdu fajn se jen tak zaposlouchat do názorů druhých, protože nám mohou být i inspirací. 

Líbil se mi rozhovor, kdy jsme v devítce odpovídali na otázku, co nás dělá opravdu šťastnými. Velká většina se zaměřila sama na sebe a jedna odpověď mě samotnou dostala. „Já jsem šťastná, když jsou šťastní lidé kolem mě.“ 

Máme se od těch dětí stále co učit.  A co dělá šťastné Vás?

Instagram @zskuldova

Karty jsou využívány ve výuce a žáky práce s kartami velmi baví, je to pro ně příjemné zpestření hodin slohu. Kristýna Klejdusová

Instagram: @cestinanapohodu

Bára je z karet nadšená. Napadlo jí zapojit karty hned do několik hodin češtiny, při kterých se dají využít jako:

  1. Nepřipravený projev – jeho trénink se rozhodně vyplatí. Mluvčí si vytáhne kartičku a může hned začít mluvit. Témata na kartičkách jsou jednoduchá a často zábavná.
  2. Úhel pohledu – skvělá příprava na úvahu. Vylosuje se jedna kartička, žáci se rozdělí do několika skupin a každá skupina se na téma dívá z jiného úhlu (podle věku, profese, zájmů…) Poté samozřejmě probíhá diskuze a porovnání jednotlivých názorů.
  3. Zadání slohové práce – pokud už vás nebaví ohraná témata jako ´´Moje prázdniny´´, můžete žáky nechat, aby si téma vypravování nebo úvahy vylosovali. Změnu určitě ocení obě strany.